Płyty fasadowe

PŁYTY FASADOWE

Płyty fasadowe, które są oferowane w wielu wzorach oraz kolorach, to z jednej strony dobry sposób na estetycznie wykończone i nowoczesny wygląd, a z drugiej zapewniają one także odpowiednią ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami, porastaniem mchem. Można je również traktować jako dobry sposób na ocieplenie budynku!

Właściwości naszych płyt fasadowych

Płyty fasadowe są produkowane ze specjalnego cementu, wypełniaczy mineralnych i mieszaniny włókien celulozowych i sztucznych. W kolejnym etapie produkcji są specjalnie barwione i malowane w pełni kryjącą farbą akrylową. Oferujemy kilkanaście kolorów zapewniający nowoczesny wygląd. Nasze płyty odznaczają się wysoką jakością i nie wymagają zabiegów konserwacyjnych. Tak jak wszystkie nasze produkty, płyty fasadowe są odporne na wszelkie działania pogodowe (wilgoć, mchy, zabrudzenia czy mech). Co niezwykle istotne – są również niepalne. Przeznaczone są przede wszystkim do wykończenia lekkich i wentylowanych fasad – zarówno budynków wielkogabarytowych, jak również jednorodzinnych.

Montaż płyt fasadowych jest niezwykle prosty. Wystarczy je przymocować do profilu aluminiowego przy pomocy odpowiedniego żłobienia. Zapewnia do dużą stabilność i bezpieczeństwo nawet przy bardzo dużej wichurze. Nie ma również problemu z dostosowaniem płyt do odpowiedniego rozmiaru.